Pirmoji pagalba dulkių siurbliui - robotui

Siurblys - robotas išvalo grindis už jus, bet kartais ir jam reikia pagalbos. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai pasitaikančias dulkių siurblių - robotų problemas ir paaiškinsime, kaip galite patys jas išspręsti. Tokiu būdu jūs ilgiau džiaugsitės pagalba buityje.

Pasirūpinkite, kad namų erdvė būtų draugiška siurbliui - robotui

Siurblys - robotas atlieka daug darbo už jus, bet pirmiausia, norėdami, kad jis dirbtų efektyviai, prieš valymą turite paruošti kambarius. Palaidi laidai, besimėtančios plaukų gumelės, segtukai, vaikų žaislai ar kiti netvarkingai išmėtyti daiktai gali labai apsunkinti roboto gyvenimą. Jis gali įstrigti, užkliūti arba visiškai nustoti veikti. Visada įsitikinkite, kad ant grindų nėra jokių kliūčių jūsų mažajam padėjėjui. Užkelkite kėdes ant stalo, pakelkite ilgas užuolaidas ant palangės, pakiškite kilimo kutus po kilimu.

Jeigu vaikų žaislai išmėtyti po visą kambarį, o laiko tvarkytis nėra, tiesiog sustumkite juos į vieną vietą ir programėlėje pažymėkite tą kambario vietą, kad siurblys - robotas ten nevažiuotų.

Visi dulkių siurbliai - robotai

Išvalykite lazerinius jutiklius

Priklausomai nuo to, kiek pažangus yra jūsų dulkių siurblys - robotas, jis turės įvairius jutiklius, kurie jam padės orientuotis jūsų namuose. Laiptų sensoriai apsaugo robotą nuo nukritimo nuo laiptų, atstumo jutikliai užtikrina, kad siurblys -  robotas į nieką neatsitrenktų, o susidūrimo jutikliai sulėtina robotą, kai jis artėja prie kliūties. Jei jūsų siurblys - robotas staiga pradėjo daryti tai, ko paprastai nedaro (pvz. trankytis į baldus, sienas), tikėtina, kad yra apsinešę jutikliai ar lazeriai. Juos labai paprasta išvalyti ir taip išspręsite šias problemas.

Jutiklių bei jungčių švara susijusi ir su siurblio įkrovimu. Jei įkrovimo jungtis apsinešusi purvu, tuomet robotui nepavyks įkrauti savo baterijos. 

Kaip valyti siurblio - roboto lazerinius jutiklius?

Teisingai pastatykite įkrovimo stotelę

Kai dulkių siurblys - robotas neranda įkrovimo stotelės, jis negali automatiškai įkrauti savo baterijos, kuri galiausiai visiškai išsikrauna. Dažniausia to priežastis yra ta, kad aplink įkrovimo stotelę nėra pakankamai tuščios vietos - baldai ar sienos užstoja infraraudonuosius spindulius, kurie siurbliui - robotui prilygsta švyturiui. Siurblio - roboto naudojimo instrukcijoje yra nurodyta, kiek laisvos vietos turėtų būti aplink įkrovimo stotelę. 

Dažnas atvejis, kodėl siurblys - robotas neranda savo įkrovimo stotelės:

  1. jis buvo įjungtas darbui iš bet kurios vietos, ne iš įkrovimo stotelės, arba
  2. valymo metu jis buvo patrauktas ir perkeltas į kitą vietą ir jam nebepavyksta rasti stotelės pagal savo susidarytą patalpų žemėlapį.

Tebūnie šviesa!

Lygiai taip pat, kaip ir mums, daugeliui dulkių siurblių - robotų modelių reikia šviesos, kad jie galėtų tinkamai išsiurbti grindis. Esant blogam apšvietimui ar visiškai tamsai, siurblio jutikliai gali prasčiau veikti. Jei jūsų dulkių siurblys - robotas neturi lazerinio jutiklio, tuomet, norėdami nakčiai jį įjungti, nepamirškite įjungti šviesos. Taip siurblys neatsitrenks į kliūtis, nenukris nuo laiptų ir nepriekaištingai išvalys grindys, nepraleisdamas nevalytų plotelių.  

Dulkių siurbliai - robotai, kurie puikiai "mato" tamsoje 

Spintelės ir slenksčiai

Spintelės ir slenksčiai gali tapti tikru iššūkiu dulkių siurbliui - robotui. Jei nėra pakankamai apšvietimo, dulkių siurblys - robotas gali nepamatyti spintelės ir atsitrenkti į ją arba net įstrigti po ja. 

Per aukštas durų slenkstis irgi gali tapti jam didele kliūtimi, todėl robotas bus priverstas apsisukti ir nepateks į kitą kambarį. Jeigu nenorite, kad robotas važiuotų po spintele, priklijuokite prie jos specialią magnetinę juostelę arba pažymėkite tą vietą programėlėje, nubrėždami virtualų barjerą.

Magnetinės juostos siurblio - roboto barjerams: Roborock

Siurblys - robotas nebevažiuoja arba juda neįprastai

Jei siurblys - robotas nejuda arba juda neįprastai, pirmiausiai patikrinkite priekinį ratuką. Apverskite prietaisą ir patikrinkite, ar kas nors neįstrigo rate. Daugelyje dulkių siurblių - robotų modelių galite patys nuimti ratuką ir patikrinti, ar jame nėra įstrigusių pašalinių daiktų.

Taip pat patikrinkite ir kitus ratus. Juose dažnai įsipainioja įvairūs siūlai, ratukai apsivelia plaukais ir pan. Su laiku ratukai gali susidėvėti, bet juos paprasta pasikeisti patiems.

Dulkių siurblių - robotų priedai

Dulkių siurblio - roboto baterija greitai išsikrauna

Visuose siurbliuose -robotuose įmontuotas pakartotinai įkraunami akimuliatoriai. Laikui bėgant jie susidėvi, lygiai taip pat, kaip nutinka mobiliųjų telefonų ir nešiojamų kompiuterių baterijoms. Norite, kad roboto baterija veiktų kaip įmanoma ilgiau? Pirkite dulkių siurblį - robotą su ličio jonų baterija. Šios rūšies baterijos yra aukštos kokybės ir pasižymi ilgu tarnavimo laiku, o visiškai susidėvėjus, jas paprasta pakeisti naujomis. 

Dulkių siurblio - roboto pakaitinė baterija ir kiti priedai

Sumažėjo siurblio - roboto siurbiamoji galia

Dulkių siurbliuose - robotuose yra labai nedidelė talpa šiukšlėms ir dulkėms, palyginus su įprastu dulkių siurbliu. Rekomenduojame ištuštinti dulkių talpą po kiekvieno valymo seanso. Jeigu siurbliui - robotui kaskart reikia išsiurbti daugiau nei   100 m2, būtinai atkreipkite dėmesį į jo šiukšlių surinkimo talpos dydį. Kuo didesnė talpa, tuo ilgiau galės robotas siurbti nesumažindamas siurbimo galios. 

Naujausi ir pažangiausi siurblių modeliai turi ir automatinio  šiukšlių surinkimo talpos išsivalymo funkciją. Taip dar labiau pasilengvinsite sau buitį ir būsite ramūs, kad siurblys visuomet dirba optimaliausiu režimu ir jo siurbamoji galia nesumažėjusi. 

Dulkių siurbliai - robotai su didele dulkių surinkimo talpa

Savaime išsivalantys dulkių siurbliai - robotai  

Dulkių siurblys - robotas palieka nešvarumus ant grindų

Jei siurblys - robotas nebesiurbia ir nebevalo grindų taip gerai, kaip anksčiau, patikrinkite, ar nėra susidėvėję jo valymo šepečiai. Šoniniai šepetėliai dažniausiai susidėvi pirmieji ir juos reikia keisti kas 6 mėnesius. Taip pat patikrinkite pagrindinį, centre esantį cilindrinį šepetį.

Susidėvėję arba užsikimšę filtrai taip pat gali turėti įtakos valymo efektyvumui, nes sumažina siurbimo galią. Užsikimšus filtrui, siurbliui sunkiau surinkti nešvarumus ir naminių gyvūnėlių plaukus.

Po kiekvieno valymo būtinai nuvalykite nešvarumus nuo filtro, pašalinkite plaukelius ir ant jo prilipusias dulkes. Jei tai kempinės arba tinklelio tipo filtras, jį būtina plauti kas 15-30 dienų. Jei siurblyje naudojamas HEPA filtras, keiskite jį maždaug kas 6 mėnesius.

Dulkių siurblių - robotų priedai

 

Susiję straipsniai:

Įvyko nenumatyta klaida. Spauskite „Perkrauti“ ir atlikite operaciją iš naujo arba parašykite mums.