Kompiuterių dalys

Susikurkite arba atsinaujinkite savo kompiuterį patys. Nešiojamų kompiuterių dalys, stacionarių kompiuterių komponentai internetu 

Ieškote naujo kompiuterio ir nerandate nieko, kas atitiktų jūsų poreikius? Jeigu jums reikia itin galingo kompiuterio žaidimams arba darbui su fotografijomis, video redagavimui, ir norite sutaupyti, tuomet galite patys išsirinkti reikalingus kompiuterių komponentus ir surinkti kompiuterio sisteminį bloką patys. 

Pirmasis žingsnis renkant kompiuterį pačiam yra gauti tinkamas kompiuterio dalis. Šešios būtiniausios kompiuterio dalys yra: korpusas, pagrindinė (motininė) plokštė, procesorius, operatyvioji atmintis RAM, kietasis diskas ir maitinimo blokas. Į kompiuterio korpusą yra montuojami visi kiti kompiuterio komponentai. Motininė arba pagrindinė plokštė yra pagrindinė dalis, jungianti visus kompiuterio elektroninius komponentus. Motininės plokštės yra įvairių dydžių ir su daugybe lizdų. Pasirinkite tą, kuri suderinama su norimu procesoriumi ir kuri talpina visus kitus norimus komponentus.

Procesorius (arba CPU) yra labai svarbus bendram kompiuterio veikimui. Dauguma stacionarių kompiuterių naudoja Intel ir AMD procesorius. Pirkdami procesorių, atsižvelkite į jo taktinį dažnį (Ghz), branduolių skaičių, spartinančiosios atminties (cache) dydį ir RAM atminties dydį. Jei norite surinkti namų kompiuterį, minimali atminties talpa, kurią turėtumėte apsvarstyti, yra 4 GB. Jei norite galingos žaidimų sistemos, rinkitės 8 GB ar daugiau RAM. Nepamirškite, kad sklandžiam procesoriaus darbui būtinas ir jo aušintuvas, nes procesorius darbo metu įkaista ir jį reikia vėsinti. 

Du kompiuterio duomenų saugyklos variantai yra HDD kietieji diskai ir SSD kietieji diskai. SSD diskai yra greitesni ir tyliau veikia. Jie taip pat yra patvaresni ir sunaudoja mažiau elektros energijos. Tačiau HDD diskai yra pigesni ir jų galima rasti didesnės talpos.

Maitinimo blokas (arba PSU) kompiuterio maitinimą iš elektros lizdo paverčia į kitiems kompiuterio komponentams tinkamą energiją. Maitinimo blokas paima kintamosios srovės (AC) maitinimą ir paverčia jį nuolatine kompiuterio energija (DC), kad jis galėtų sklandžiai ir efektyviai veikti. 

Taigi, išvardinome pagrindinius, esminius kompiuterio sistemos komponentus, kurie yra privalomi, kad kompiuteris veiktų, o po to jau galite išsirinkti visas kitas dalis pagal savo poreikius. Pirmi.lt el. parduotuvėje rasite įvairias vaizdo plokštes, garso plokštes, optinius įrenginius (CD, DVD grotuvus), aušinimo priedus, termopastas ir kt. 

Naujų, technologiškai pažangesnių komponentų pritaikymas jau turimam kompiuteriui, padės jums sutaupyti, nes nereikės pirkti naujo kompiuterio.   Kingston, MSI, Samsung, Dell, Lenovo, ir kitų žinomų kompiuterinės įrangos gamintojų stacionarių ir nešiojamų kompiuterių dalys internetu. Pasižvalgykite po mūsų siūlomą prekių asortimentą, užsisakykite internetu vos per kelias minutes ir jau po kelių dienų turėsite reikiamą kompiuterio dalį savo rankose. 

Įvyko nenumatyta klaida. Spauskite „Perkrauti“ ir atlikite operaciją iš naujo arba parašykite mums.